شنبه, 5 مهر 1399

  • ساعت : ۱۰:۵۸:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ 
  • کد خبر : ۱۲۴۸۹۲
برگزاری نشست مشترك با نماینده فائو در ایران

 برگزاری نشست مشترك با نماینده فائو در ایران

نشست تخصصی به دعوت دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی با حضور نماینده فائو در ایران، آقای Gerold Bodeker و نمایندگان موسسه تحقیقات خاک و آب کشور آقای دکتر رحمانی اسدی (رییس موسسه) و آقای دکتر طهرانی و نیز نمایندگان پزوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری آقایان دکتر شریفی، دکتر غریب رضا و آقای دکتر کلاهچی در روز چهارشنبه 1399/2/31 برگزار شد.

در این جلسه ابتدا آقای دکتر ولی نسب، مدیر کل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی ضمن خوشامدگویی، اهداف مد نظر در جلسه را طرح موضوع نمودند. در ادامه آقای دکتر اسدی رحمانی، رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب، ضمن تشکر از فرصت ایجاد شده جهت تبادل نظر با نماینده  فائو، در خصوص زمینه های همکاری های این موسسه با فائو با تاکید بر ضرورت پیگیری مجوزهای لازم برای ترجمه به زبان فارسی ، چاپ و انتشار سه کتاب مورد نظر و نیز استفاده از لوگو فائو بر روی کتاب ها به بحث و گفتگو پرداختند. آقای بودکر هم از به وجود آمدن زمینه های همکاری با این موسسه تحقیقاتی ابراز خرسندی کرده و قول دادند که این مهم از سازمان فائو-رم پیگیری شود.

در ادامه نیز نمایندگان پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری ابتدا زمینه های فعالیت این پژوهشکده را به اطلاع حاضرین رساندند. الگوهای حفظ، احیا و بهره برداری برای بخش های مختلف بالادست، میان دست و پایین دست حوزه های آبخیز برای توسعه در دیگر کشورهای همسایه و منطقه عضو فائو تشریح شدند. و آقای بودکر نیز پرسش و پاسخ های لازم را در ادامه مطرح کردند. سپس دو پروژه ملی همکاری های فنی این پژوهشکده با بخش مشترک IAEA  و  FAO که در حال انجام هستند نیز معرفی شدند. در ادامه عناوین پروژه های همکاری های فنی پیشنهادی برای کسب حمایت های فنی FAO ارائه گردید.

در پایان جمع بندی جلسه توسط آقای دکتر ولی نسب صورت گرفته و مقرر گردید تمام موارد درخواستی در قالب مکاتبه رسمی به فائو اعلام گردد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها